Enrique Tessieri
Tässä Tommi Raution Facebook sivulla hän kirjoittaa Oulun pizzeria Monacossa tapahtuneesta: “Jos Janne on ampuja niin kunniamerkki Jannelle.”
Ossi Mäntylahti vastaa: “Kunniamerkin ehdottaminen tappajalle on vastemmielistä ja vastuutonta puhetta. Toivison Tommi Raution harkitsevan parrmmin puheitaan.”
Tommi Rautio jatkaa: Jos ei Ossi [Mäntylahti] niin sota on jo käynnissä ja sodissa jaetaan kunniamerkkejä.”
Tommi Rautio on Perussuomalaisten Satakunnan piirin hallituksen jäsen.
Lähde: Ossi Mäntylahden Facebook sivu.
Herää kysymys onko pyssymies toiminut yksin.
Käsittämätöntä että tämä äijä on muka joku kunnanvaltuutettu: ansaitsee potkut persauksille. Kirvesmurhaajalle ja aseettomien siviilien ammuskelijalle mitali: kerropas Tommi missä sodassa on moisille mitaleita jaettu?
Hei Mira ja tervetuloa Migrant Talesin blogille. On aika käsittämätöntä, että on olemassa Suomessa semmoisia ihmisiä. He häpäisevät meidät.
Hei, what happened concerning Tommi Rautio is perfectly normal for the PS. Have you noticed that every month, yes, EVERY, month, there is some major scandal that hits the fan? Well, here you have February’s.